Košarkaški gigant Barselona ulazi u sezonu 2025/26 suočen sa finansijskim restrikcijama koje su značajno uticale na sastav tima.
Budžet za plate smanjen je sa 31,5 na 28,75 miliona evra zbog striktne primene pravila finansijskog fer-pleja La Lige, što je pritisak na upravu i trenera Penjaroju da formiraju konkurentan tim u ograničenim okvirima.
Uprava kluba je morala da se oprosti od nekoliko igrača – Džabari Parker je prešao u Partizan, Džastin Anderson nastavio je karijeru u Dubaiju, dok su Čimezi Metu i Aleks Abrines takođe napustili tim. Barselona je odgovorila dovođenjem novih pojačanja, uključujući Vilija Klajburna, Tornikea Šengeliju i Majlsa Kejla, kojima će biti poverene ključne uloge u timu.
Ipak, izazov ostaje u fizičkoj spremnosti novih igrača i njihovoj integraciji u postojeću rotaciju. Penarroja mora da balansira između mladosti, iskustva i ograničenih resursa, kako bi tim bio konkurentan u domaćem prvenstvu i Evroligi.
Прикажи ову објаву у апликацији Instagram