PIKSIJEV „ORAO“ OPERISAN: Šokantne vesti – srpski reprezentativac kolabirao!
Štoper je na svu sreću spasen brzom reakcijom klupskih lekara
Erhan Mašović, srpski reprezentativac i defanzivac Bohuma, doživeo je kolaps pluća tokom utakmice, nakon čega je odmah prevezen u bolnicu i podvrgnut hirurškoj intervenciji, saopštio je njegov klub.
Prema informacijama koje je objavio Bohum, brza reakcija lekarskog tima sprečila je teže posledice, a Mašović se trenutno oporavlja u klinici u Bad Ajblingu. Klub je naveo da je operacija uspešno obavljena, a da će igrač ostati u bolnici dok ne bude bezbedno da se transportuje.
Erhan #Masovic wird uns in nächster Zeit fehlen. Der Innenverteidiger hat einen Lungenkollaps erlitten. Erhan liegt aktuell im Krankenhaus in Bad Aibling und wird dort einige Tage verbringen müssen.
Wir wünschen alles Gute und eine möglichst schnelle Genesung! #VfLinScheffau pic.twitter.com/hEgwL5FaF7
— VfL Bochum 1848 (@VfLBochum1848eV) July 12, 2025
– Zahvaljujući brzoj reakciji klupskog medicinskog tima izbegnute su teže posledice. Manjim hirurškim zahvatom i postavljanjem torakalnog drena pluća su ponovo osposobljena za normalnu funkciju. Dijagnoza nas je iznenadila i šokirala. Kod ovakvih povreda sve ostalo pada u drugi plan. Erhan dobija najbolju moguću medicinsku negu i nadamo se da će uskoro moći da napusti bolnicu – stoji u zvaničnom saopštenju.
Bohum nije saopštio koliko dugo će Mašović biti van terena, ali je naglašeno da je trenutno prioritet njegovo potpuno zdravstveno stabilizovanje.