Hronika
19:18 09.07.2025.

ŠOK: Karlo Anćeloti ide u zatvor!?

Karlo Anćeloti
Karlo Anćeloti (FOTO: Twitter/Real Madrid C.F.)

Italijanski fudbalski stručnjak i aktuelni selektor Brazila, Karlo Anćeloti, osuđen je u Madridu na godinu dana zatvora zbog utaje poreza iz 2014. godine, dok je predvodio Real Madrid.

U pitanju je suma od oko milion evra, koja se odnosi na neprijavljeno korišćenje prihoda od prava na lični imidž, preusmerenih preko ofšor kompanija registrovanih na Britanskim Devičanskim Ostrvima.

Sud u Španiji doneo je odluku o uslovnoj kazni, što znači da Anćeloti neće ići u zatvor, s obzirom na to da po tamošnjem zakonu kazne kraće od dve godine za prvoprestupnike, ukoliko nisu povezane s nasilnim delima, ne podležu izvršenju. Pored toga, italijanski strateg će morati da plati gotovo 400.000 evra i neće moći da koristi državne subvencije tokom naredne tri godine.

Anćelotijeva odbrana navodi da je do greške došlo zbog propusta u vođenju finansija, dok trener tvrdi da je deo obaveza već podmiren pre nekoliko godina. Ova presuda dolazi kao još jedan primer odlučnosti španskih vlasti da se obračunaju s poreskim prevarama u sportu, u nizu u kojem su već bili Mesi, Ronaldo i Murinjo.

Uprkos presudi, njegova pozicija na klupi reprezentacije Brazila za sada nije dovedena u pitanje.

 

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

 

Објава коју дели HOTSPORT – SPORTSKE VESTI (@hotsport.rs)

0
0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...