ZAVRŠENA EPIZODA U HUMSKOJ: Partizanov vezista nastavlja karijeru u Rusiji, evo koliko će crno-beli inkasirati!
Vreme je za novo poglavlje u karijeri!
Stefan Kovač, još donedavno oslonac veznog reda Partizana, napustio je crno-bele i zaputio se ka novom izazovu – u Rusiju, gde će karijeru nastaviti u redovima Baltike iz Kalinjingrada.
Nakon što je uspešno prošao medicinske testove u Beogradu, 25-godišnji vezista stavio je paraf na petogodišnji ugovor sa ruskim prvoligašem. Ovim potezom Kovač zatvara jedno poglavlje koje je počelo u IMT-u, nastavilo se kroz Čukarički, a vrhunac doživelo u dresu Partizana, gde je tokom prethodne sezone bio jedan od najstandardnijih i najpouzdanijih igrača.
Prema informacijama koje donosi Mozzart Sport, Kovača u Rusiji očekuju mesečna primanja od 40.000 evra, uz dodatne bonuse koji zavise od učinka, kako njegovog lično, tako i celog tima.

Finansijski gledano, ni Partizan nije prošao loše u ovom transferu. Klub iz Humske će inkasirati 1,2 miliona evra, što se pokazuje kao izuzetna računica, uzimajući u obzir da su crno-beli pre nešto više od godinu dana za Kovača izdvojili 350.000 evra, kada su ga otkupili od Čukaričkog.
U momentima kada u klubu traje proces finansijskog i organizacionog preslagivanja, ovakav posao – i za igrača i za klub – dolazi kao pravovremeni potez. Kovač seli u stabilnu sredinu, dok Partizan dobija sredstva koja mu mogu pomoći u nastavku rekonstrukcije tima.
Nova stranica karijere za Stefana Kovača počinje u Kalinjingradu. Ostaje da se vidi da li će tamo potvrditi sve ono što je u Beogradu već dokazao.
Добар играч не нешто екстра,мало је спорији и ово је максимум што је ПФК узео за њега.Срећно му било у братској Русији.
Suludo je igraca vrednog najmanje 2,5M evra za samo milion,imajuci u vidu da treba dati i Cuki jos 10 posto. A momak je u najboljim godinama fudbalskim. On bi u normalnim uslovima najmanje mogao doneti klubu 3-4M, zavisno od drugih komercijalnih uslova. ALi, tako je kako je, … da je odigrao Evropu makar dve tri utakmice cena bi mu bila najmanje 4 M evra.