NAPREDAK I RADNIČKI ĆE TRAŽITI OPSTANAK KROZ BARAŽ: IMT slavio protiv Kruševljana, Tekstilac bolji od Spartaka, Radnički ubedljiv protiv Ubljana!
Sada je sve jasno!
Kruševljani će morati kroz dodatne kvalifikacije da se bore za opstanak u Superligi, nakon što su u poslednjem kolu doživeli poraz od ekipe IMT-a sa 2:1. Njihov odlučen je bukvalno u poslednjim trenucima utakmice – u 95. minutu je Ugo Bonet, francuski napadač u redovima „traktorista“, zatresao mrežu i presudio gostima iz Kruševca.
Za IMT, ovaj trijumf bio je više pitanje prestiža, budući da su već ranije obezbedili opstanak u elitnom rangu, ali su na oproštaju od sezone želeli da obraduju navijače – i u tome su uspeli.
S druge strane, Napredak je ovim porazom skliznuo na 14. mesto, što ih automatski šalje u baraž. Iza njih su ostali samo Tekstilac i Jedinstvo iz Uba, koji direktno napuštaju Superligu.
Kao drugi tim iz elitnog ranga koji ide u doigravanje, Radnički iz Niša je zadržao 13. poziciju. Tim sa Čaira je u poslednjem kolu savladao Jedinstvo rezultatom 3:1, ali im taj trijumf nije bio dovoljan za više od baraža, pošto je Spartak iz Subotice na vreme obezbedio sigurnu distancu.
Прикажи ову објаву у апликацији Instagram
Subotičani su u simboličnom zatvaranju sezone poraženi kod kuće od već prežaljenog Tekstilca iz Odžaka sa 4:2, ali taj duel nije imao rezultatsku težinu, jer su već ranije ostvarili sve ciljeve.
Прикажи ову објаву у апликацији Instagram
Sada sledi iščekivanje protivnika iz Prve lige, dok će Napredak i Radnički morati da pronađu dodatnu snagu kako bi zadržali superligaški status.