Košarka Evroliga
17:32 23.05.2025.

EVROLIGA HTELA CRVENU ZVEZDU ZA STALNOG ČLANA: Bertomeu otkrio sve planove!

Facundo Campazzo (L) and Luca Vildoza during the 2022/2023 Turkish Airlines EuroLeague Regular Season match between Crvena Zvezda mts Belgrade and Fenerbahce Beko Istanbul at Aleksandar Nikolic Hall on April 13, 2023 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

Ipak nije se realizovalo!

Pred sam start Fajnal fora u Berlinu, gde se za evropski tron bore PanatinaikosFenerbahčeOlimpijakos i Monako, rukovodstvo Evrolige donelo je odluke koje će trajno promeniti izgled takmičenja. Kako prenosi ugledni Alesandro Mađi sa „Sportanda“, elitno košarkaško takmičenje ulazi u novu eru – i to sa 20 timova u sezoni 2025/26.

Ipak, ne tako davno, mnogo je bilo teže ući u elitu, a Đordi Bertomeu, dugogodišnji prvi čovek Evrolige, govorio je o nekadašnjim planovima:

„Dok sam bio direktor strategija je bila da Alba Berlin postane suvlasnik do 2024.godine, svi su znali za taj plan. Imali smo želju da Albatrosi, Monako i Crvena zvezda budu stalni članovi i to je trebalo da predstavlja prekretnicu. Danas niko ne zna koji je plan. Čuju se priče da timovi suvlasnici moraju da plate 1.000.0000 ili 2.000.000 da bi igrali, a tako se ne pomaže klubovima“, rekao je Španac za  Frankfurt algemajne cajtung pa dodao:

„Ako želiš da imaš u takmičenju timove iz najvećih evropskih gradova, onda moraš da brineš o tim klubovima i to je odgovornost lige. Ne možeš da ideš protiv tih gradova jer su ta tržišta ključna za budućnost. Primer Berlina pokazuje da klubovi razmišljaju kratkoročno i to o novcu koji mogu odmah da zarade“.

2
0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...