0
Evroliga
Maccabi Playtika Tel Aviv v Partizan Mozzart Bet Belgrade Turkish Airlines EuroLeague

(POLUVREME) DINAMIČAN MEČ U PIONIRU: Rendolf i Rivero vrlo raspoloženi protiv Partizana! (FOTO)

Objavljeno: 17.10.24 u 20:58

Košarkaši Partizana gostuju Makabiju iz Tel Aviva u utakmici četvrtog kola Evrolige, a rezultat na poluvremenu je 46:42 (27:28,19:14) u korist izraelskog šampiona.

Izraelski klub zbog ratnog stanja u domovini, domaće utakmice igra u beogradskoj hali „Aleksandar Nikolić“. Trenutni skor Makabija je dve pobede i jedan poraz. Savladali su Efes i Asvel, a izgubili su od Monaka.

Ekipa Željka Obradovića je poražena u dva susreta protiv Baskonije i Reala, a pobedili su u prošlom kolu na domaćem terenu, Bajern.

Utakmicu iz prvih redova prati Vlade Divac!

Uvodni napad imali su crno-beli, a Brendon Dejvis je postigao prve poene na meču sa poludistance, usledila je dobra odbrana, prvu trojku za Makabi postigao je Rendolf. Dejvis je bio vidno raspoložen na početku. Start je bio vrlo dinamičan i efikasan posle dva minuta meča vodili su crno-beli 9:7. Izraelski šampion je imao najubedljiviju prednost, seriju od 6:0, a rezultat pre televizijskog tajm-auta bio je 18:12. Zapalio se Hansijel Rivero i popeo svoj tim na +9. Trgli su se igrači Partizana i stigli do rezultatskog egala, a na kraju četvrtine čak su bili u prednosti, konačan rezultat prvog kvartala bio je 27:28. Najefikasniji u ekipi Željka Obradovića bio je Bonga koji je postigao osam poena, a u protivničkoj ekipi je bio Rendolf koji je bio na deset poena i prvi dvocifreni na meču.

Početni minut drugog kvartala prošao je bez poena, a prvi u ovoj deonici upisao se Frenk Nilikina. Opet je do prednosti stigla izraelska ekipa serijom 4:0. Sjajan meč igrao je Rendolf koji je ubacio 15 poena do 5. minuta druge četvrtine, a pratio ga je Isak Bonga koji je ubacio 11 i bio prvi dvocifreni u ekipi Partizana. Pre televizijskog tajm-auta, crno-beli su imali prednost, 36:39. Dva minuta pre kraja prvog poluvremena rezultat je bio izjednačen. Rivero vratio prednost domaćinu. Najefikasniji pojedinac u prvom poluvremenu ubedljivo je bio Rendolf sa 17 poena, pratio ga je Rivero sa 11, najviše za Partizan je ubacio Bonga, 11, a pratio ga je Karlik Džons koji je imao sedam poena.