Dusan Alimpijevic Partizan - Bursa Evrokup, Eurocup 20.4.2022. Beograd, Srbija, photo: Pedja Milosavljevic/STARSPORT

DEMOLIRANJE: Alimpijevićev Bešiktaš razbio Ulm! (VIDEO)

Objavljeno: 14.10.24 u 23:40

Velika pobeda ekipe iz Istanbula!

Pod vođstvom trenera Dušana Alimpijevića, Bešiktaš je priredio pravu košarkašku lekciju Ulmu, savladavši ih ubedljivim rezultatom 107:74.4

Već u prvoj četvrtini domaćin je dominirao, završivši deonicu sa 31:9, a do poluvremena su već vodili 61:28. Alimpijević je nastavio da insistira na visokom ritmu igre, pa je razlika dodatno narasla do kraja treće četvrtine, kada je na semaforu stajalo 89:49. Bešiktaš je završio utakmicu u velikom stilu, prelazeći granicu od 100 poena i osiguravši laganu pobedu.

Najbolji u redovima turskog tima bili su Kajl Alman sa 16 poena i Dastin Sliva sa 15 poena i sedam skokova. Pratili su ih Džona Metjuz sa 15 poena, Jigit Arslan i Kelan Martin sa po 12, dok je Konor Morgan dodao 11 poena.

U timu Ulma, Noa Esanž je postigao 19 poena, Ben Saraf je imao 16, dok je Marsio Santos zabeležio 10 poena.