Luis Diaz, Darwin Nunez

POBEDA LIVERPULA U REŽIJI JUŽNOAMERIKANACA: Dijaz i Nunjez za slavlje „Redsa“ protiv „Trešnjica“!

Objavljeno: 21.09.24 u 18:34

Prvenac za urugvajskog napadača ove sezone!

Fudbaleri Liverpula zabeležili su ubedljivu pobedu nad Bornmutom u 5. kolu Premijer lige, trijumfujući na svom terenu rezultatom 3:0.

Utakmica je krenula napeto za domaćine, jer su u ranoj fazi, u 4. minutu, primili gol koji je postigao Semenjo. Ipak, VAR je poništio pogodak zbog ofsajda, što je preokrenulo tok meča u korist Liverpula.

Već sredinom prvog poluvremena, Luis Dijaz je dvostruko zatresao mrežu Bornmuta, postižući golove u 26. i 28. minutu.

Usledila je još jedna prilika koju je Liverpul iskoristio – Darvin Nunjez je u 37. minutu povisio na 3:0, što je bio konačan rezultat već na poluvremenu.

Iako su obe ekipe imale prilike da promene rezultat u drugom poluvremenu, mreže su ostale netaknute.

Pored Liverpula, i Totenhem je ostvario značajnu pobedu savladavši Brentford rezultatom 3:1, nakon što su gosti poveli golom Embeuma u prvom minutu. Pevci su brzo odgovorili preko Solankea, a preokret je dovršio Džonson u 28. minutu. Pobedu je potvrdio Medison golom u 85. minutu.