0
veljko birmančević

BIRMANČEVIĆ I SPARTA DOMINANTNO OTVORILI LIGU ŠAMPIONA: Bolonja napadala, ali nije uspela da probije Ukrajince!

Objavljeno: 18.09.24 u 20:59

Odigrane su prve dve utakmice današnjeg programa u Ligi šampiona!

Sparta Prag je ostvarila istorijsku pobedu nad ekipom Salzburga sa 3:0 u Ligi šampiona, prvi trijumf u ovom takmičenju posle 7589 dana.

Golove za Spartu postigli su Kairinen, Olatundži i Lači. Ova pobeda je značajna za češkog šampiona, koji sada gleda ka sledećem izazovu protiv Štutgarta na gostujućem terenu. S druge strane, Salzburg će tražiti prve bodove u Ligi šampiona na utakmici protiv Bresta.

Srpski reprezentativac Veljko Birmančević odigrao je još jednu odlučnu utakmicu, a na terenu je proveo svih 90 minuta.

U drugom meču, Bolonja nije uspela da trijumfuje na svom debiju u Ligi šampiona, igrajući 0:0 protiv Šahtjora na stadionu Renato Dal’Ara.

Iako su Ukrajinci imali priliku da povedu već u četvrtom minutu iz penala, Skorupski je odbranio udarac Sudakova.

Bolonja je kasnije dominirala, ali nisu uspeli da savladaju fantastičnog golmana Šahtjora, Riznika.