Crvena Zvezda v Bode/Glimt UEFA Champions League Play Off

ZVEZDA JE U LIGI ŠAMPIONA: Ogroman uspeh Milojevićeve čete! (VIDEO)

Objavljeno: 28.08.24 u 22:57

Meč koji će se dugo pamtiti.

Crvena zvezda se večeras od 21 čas sastaje sa ekipom Bodo/Glimta u okviru revanš susreta plej-ofa za ulazak u Ligu šampiona. Prvi meč pripao je Bodo/Glimtu sa 2:1. U revanšu je Zvezda slavila sa 2:0 i ukupnim rezultatom 3:2 prošla u Ligu šampiona.

FK Crvena zvezda: Ilić – Mimović, Điga, Spajić, Seo – Elšnik, Hvang – Olajinka, Ivanić, Milson – Duarte

FK Bode/Glimt: Hajkin – Sjeveld, Bjerfut, Gundersen, Bjerkan – Evjen, Berg, Brunštad Fet – Meta, Heh, Hauge

Bodo/Glimt počeo je utakmicu ofanzivnije, ali je Zvezda to ubrzo anulirala i krenula da pritiska rivala.

Veliku šansu Bruna Duartea odbranio je golman rivala, ali se već tada videlo da Zvezda može ozbiljno da ugrozi protivnika.

Udarac Hvanga u 12. minutu bio je zaista fenomenalan, ali je golman uspeo da reaguje i spreči korejca da postigne evrogol.

Sredinom prvog poluvremena izuzetno nespretno startovao je jedan defanzivac gostiju, Milson je pao, a sudija pokazao na belu tačku.

Penal je odlučio da izvede Bruno Duarte.. Golman je pogodio stranu, ali je udarac bio dovoljno snažan da uđe u gol i Zvezdu dovede do prednosti!

U 31. minutu utakmice Olajinka je bio u velikoj prilici, ali je glavom zatresao prečku rivala iz neposredne blizine.

FK Crvena Zvezda v FK Bodo/Glimt UEFA Champions League Play Off Second Leg

Do kraja poluvremena Zvezda je pritiskala rivala, ali nije bilo konkretnijih prilika.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imali su gosti, ali je šut sa distance uspeo da osujeti Ilić.

Udarac sa distance uputio je i Elšnik, ali je lopta otišla u korner. Upravo odatle, izrodila se fenomenalna akcija Zvezde.. Spajić je sjajno skočio i dopuplao prednost svog tima – 2:0.

Bodo je potom počeo da pritiska poslednju liniju Zvezde, a jedan veoma ozbiljan napad uspeo je da zaustavi Spajić.

Uspešno su po levom boku probijali Endiaje i Ivanić, ali su u obe situacije gosti kvalitetno reagovali i uspeli da ih zaustave.

U 91. minutu Luka Ilić propustio je priliku da stavi na ovu utakmicu.. Odlično je šutirao, ali je golman odlično reagovao.

Do kraja meča nije bilo golova, pa je Zvezda uspela da se plasira u Ligu šampiona!