4
zvezda

(POLUVREME) BEZ GOLOVA ZA SADA: Prečka spasila Zvezdu, Bode znatno opasniji!

Objavljeno: 20.08.24 u 21:48

Crvena zvezda i Bode/Glimt igraju prvu utakmicu plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona, norveška ekipa je domaćin, a rezultat na poluvremenu je 0:0.

Prvu šansu na utakmici imao je u devetom minutu, igrač Bodea, Isak Mete, ali je Ilić reagovao bez većih problema, jer šut nije bio dovoljno jak.

U 12. minutu, Bode je imao slobodan udarac nakon što je lopta Uroša Spajića pogodila u ruku, ipak živi zid je bio dobro postavljen i od svega samo korner. U ovom delu utakmice Norvežani su imali blagu inicijativu.

Nova šansa bila je opet za ekipu u žutim dresovima nakon kontra napada, opet je Mete pokušao, ali je lopta završila pored gola.

Crveno-beli nisu puno pokazali u prvoj polovini prvog poluvremena, Bode je konstantno delovao opasnije.

U 38. minutu dosta sreće za crveno-bele, igra kratkih pasova, pa sa 27 metara, Sjovold pogađa direktno u prečku.

U 41. minutu Zvezda je praktično ni iz čega stigla do gola, preko Endiajea, ali je pomoćni sudija podigao zastavicu i signalizirao ofsajd.

Neoprezan start Pitera Olajinke i prvi žuti karton bio je za crveno-bele u 46. minutu.