Sparta Prag FCSB

VELIKI USPEH: Birmančević odveo Spartu Pragu na korak od Lige šampiona! (VIDEO)

Objavljeno: 13.08.24 u 22:47

Dva gola našeg reprezentativca!

Sparta je obezbedila plasman u narednu rundu kvalifikacija za Ligu šampiona nakon uzbudljive pobede od 3:2 nad FCSB-om u Bukureštu, što im je omogućilo prolaz dalje nakon remija 1:1 u Pragu.

Glavni heroj ovog dvomeča bio je srpski reprezentativac Veljko Birmančević, koji je briljirao sa dva pogotka i asistencijom.

Sparta je dominirala u prvom poluvremenu, rešivši pitanje pobednika već do pauze, kada su vodili sa ubedljivih 3:0.

Birmančević je otvorio račun za Spartu u 13. minutu, a zatim je u 28. minutu povećao prednost realizacijom penala.

Gosti iz Praga su zadali još jedan udarac Rumunima u 37. minutu kada je Haraslin, na asistenciju Birmančevića, postigao treći gol.

Iako se FCSB uspeo donekle vratiti u igru, smanjivši rezultat golovima Olarua u 60. i Eđume u 85. minutu, vreme nije bilo na njihovoj strani. Sparta je sačuvala prednost i osigurala plasman u poslednju rundu kvalifikacija, gde će se suočiti sa Malmeom, koji je na dramatičan način eliminisao PAOK.