2
FK Partizan, FK Dinamo Kijev

BRODOLOM PARTIZANA U HUMSKOJ: Ovaj Partizan je daleko od Lige šampiona, a rezultat 9:2 sve govori! (VIDEO)

Objavljeno: 31.07.24 u 21:52

Partizan će igrati sa ekipom Lugana u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope

Fudbaleri Partizana doživeli su novi poraz u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona i to od Dinama iz Kijeva rezultatom 0:3.

Crno-beli su na taj način poraženi izuzetno ubedljivim rezultatom od 9:2 u ukupnom skoru, pošto je najtrofejniji ukrajinski tim u Lublinu prošle nedelje slavio sa 6:2.

Prva ozbiljnija prilika na meču viđena je u 11. minutu. Probao je Svetozar Marković posle kornera, ali je njegov pokušaj bio slab.

Ukrajinski tim je poveo sa 1:0 od 16. minuta pogotkom Jarmolenka. Pogrešio je Kalulu na sredini terena, sevnula je kontra koju je Jarmolenko pretvorio u gol.

U 34. minutu zapretili su fudbaleri Dinama preko Šeparenka. Probao je Ukrajinac sa nekih 18 metara, međutim nije uspeo da se upiše u strelce.

Do kraja poluvremena je Partizan pokušavao, ali je sve to bilo uzaludno. Imao je i Dinamo svoje šanse, međutim sve je ostalo na jednom pogotku.

Neoprezno je startovao Svetozar Marković na Vladislava Vanata u 66. minutu susreta, a glavni arbitar meča pokazao je na belu tačku.

Udvostručili su Kijevljani prednost sa penala, a siguran sa bele tačke bio je baš faulirani Vanat.

Totalni nokaut Partizan je doživeo u nadoknadi. Dubiček je asistirao posle kontre Karavajevu kome nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu.

Partizan se ovim porazom seli u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Tamo će rival crno-belih biti švajcarski Lugano koji je poražen u dvomeču od Fenerbahčea.