Nemačka - Španija

ŠOK NA EURU: Nemci žele da se utakmica sa Španijom ponovi!

Objavljeno: 08.07.24 u 10:55

Ovo bi bio neviđeni presedan

Utakmica četvrtfinala Evropskog prvenstva između Nemačke i Španije izazvala je velike kontroverze, a više od 30.000 ljudi već je potpisalo onlajn peticiju da se meč ponovi!

Španci su slavili rezultatom 2:1, golom u 119. minutu, ali je sporna situacija viđena u 106. minutu, kada je rezultat bio 1:1, jer mnogi smatraju da je domaćin oštećen za penal.

Džamal Musiala je šutirao ka golu Španaca, lopta je pogodila Marka Kukurelju u ruku, ali penala nije bilo. Čak ni detaljnija provera u VAR sobi nije usledila.

Mišljenja su podeljena kada je u pitanju ova situacija. Jedni smatraju da je ovo bio čist penal, drugi da nije, dok je iz UEFA u međuvremenu stiglo objašnjenje po kojem sudija Entoni Tejlor nije pogrešio.