0
Evroliga

during the 2023/2024 Turkish Airlines EuroLeague match between Partizan Mozzart Bet Belgrade v Maccabi Playtika Tel Aviv at Stark Arena on January 12, 2024 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

NEVEROVATNA POBEDA PARTIZANA: Vratili se iz ‘mrtvih’ i NANELI težak poraz ‘Ponosu Izraela’!

Objavljeno: 12.01.24 u 22:37

Fenomenalna pobeda Partizana nad Makabijem!

Partizan je večeras od 20.30 u ‘Štark areni’ dočekao ekipu Makabija. Trener Obradović nije mogao da računa na Avramovića, Anđušića i Vukčevića, dok se u tim vratio Alen Smailagić.

‘Ponos Izraela’ je mnogo bolje otvorio ovu utakmicu, jer su u potpunosti zaključali svoj reket, dok su na drugoj strani bili izuzetno raspoloženi. Više od pet minuta Partizan nije znao za koš, pa je Obradović morao da potroši svoj drugi tajm-aut, jer je Makabi vodio sa 0-16. Partizan se na semaforu ‘upisao’ trojkom Bruna Kabokla.

Ipak, ni to nije probudilo Partizan, koji je nastavio sa jako lošim odlukama u odbrani. Nakon prve četvrtine rezultat je bio – 11:29.

U drugoj četvrtini Partizan je uspeo da uhvati kakvu-takvu konstantnost u napadu, dok je i odbrana izgledala nešto bolje, ali je Makabi zadržao visok nivo igre. Krajem prvog poluvremena zaigrali su ‘crno-beli’ dobro, pre svega na krilima Doužera, a trojkom Nanelija atmosfera u ‘Štark areni’ je došla do usijanja. Nakon 20 minuta košarke, na semaforu je stajalo 36:52.

Drugo poluvreme oba tima počela su nešto sporije i vidno je pao kvalitet košarke, ali su ‘crno-beli’ uspevali da drže priključak. Sredinom treće deonice poenima Nanelija uspeo je domaćin da spusti na jednocifren zaostatak nakon dugo vremena, da bi potom u ranom napadu za tri šutirao Naneli, čime je zaostatak pao na svega pet poena. Krajem treće deonice novim poenima Nanelija stigao je Partizan do izjednačenja. Nakon kompletne tri deonice, rezultat je bio 67:67.

Početkom poslednje deonice desila se jedna neverovatna scena, kada je Naneli reagovao nesmotreno, zbog čega je dobio drugu nesportsku, odnosno isključujuću ličnu grešku. Čini se da su sudije preterale sa reakcijom.

To nije poremetilo Partizan, koji je trojkom Smailagića došao do prednosti, da bi potom trojku pogodio i Jaramaz. Makabi je upao u potpuni kontra-ritam, pa se Partizan našao u mnogo boljoj poziciji.

Utakmicu su polako ‘crno-beli’ mirno privodili kraju i ostvarili veoma bitnu pobedu.

Partizan – Makabi 88:79