0
Evroliga
Aleksa Avramović

AVRAMOVIĆ POSLE TRIJUMFA: „Bio sam užasan, loše odluke u napadu i pristup u odbrani“ (VIDEO)

Objavljeno: 26.10.23 u 22:33

Aleksa je odigrao ključnu ulogu u pobedi crno-belih

U uzbudljivom derbiju petog kola Evrolige, košarkaši Partizana ostvarili su tesnu pobedu nad Crvenom zvezdom rezultatom 88:86.

Ključnu ulogu u preokretu i pobedi odigrao je Aleksa Avramović, jedan od najboljih igrača Partizana.

Jedan od najboljih igrača Partizana i najbitniji za preokret koji su postigli je bio Aleksa Avramović, koji je govorio za medije.

Pokazali smo karakter posle deset utakmica, konačno smo napravili veliku stvar u jednoj običnoj utakmici, mnogo će derbija biti ove sezone. Samo ne trebamo da se zanosimo, pucali smo iz svih oružja, verujte mi. Idemo dalje, imamo dan odmora, da provedemo dan sa porodicama i onda idu pripreme za Zvezdu, za još važniju utakmicu – počeo je Aleksa.

Neizvesne završnice uvek nose određenu dozu nervoze i panike, ali Avramović uvek ističe da je bio smiren.

Ja sam iskreno bio smiren, ovo je ljudi utakmica, sve je moguće, igra se 40 minuta. Imamo mi svoje prednosti, kao i oni, bili smo fokusirani 40 minuta i to je to – objasnio je srebrni reprezentativac.

Nije krio da je on igrač koji mora da preuzme odgovornost.

Morao sam da preuzmem odgovornost, osećao sam se da mi ekipa veruje, kao i publika. Nikad neću bežati od odgvoronosti, to sam ja – siguran je bek Partizana.

Sa Milošom Teodosićem je imao u završnici utakmice jednu situaciju na terenu.

Zanimljivo je, on je moj saigrač iz reprezentacije, uvek se šalimo to je i uvek tako, tako je bilo i ovog puta – dodaje Avramović.

Objasnio je kako nije odigrao dobro, ali da Partizan kao klub donosi neku težinu.

Tu sam bio užasan, loše odluke u napadu i malo lošiji pristup u odbrani, oni su pogodili neke šuteve. Međutim, mi smo Partizan i uvek moramo da nađemo neko rešenje – samokritičan je bio Aleksa.

Istakao je, takođe, kakva su očekivanja za narednu utakmicu.

Očekujemo još težu i veću utakmicu nego što je ova – zaključio je Avramović.