during the 2023/2024 Turkish Airlines EuroLeague match between Partizan Mozzart Bet Belgrade v Crvena Zvezda at Stark Arena on October 26, 2023 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

PARTIZAN BOLJI U ROLERKOSTERU: „Crno-beli“ slavili u prvom derbiju sezone!

Objavljeno: 26.10.23 u 20:37

Sjajna košarkaška predstava večitih rivala

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Crvene zvezde u prvom ovosezonskom derbiju u okviru 5. kola Evrolige rezultatom 88:86.

Crno-beli“ nisu mogli bolje da zamisle početak meča. Nakon nekoliko vezanih izgubljenih lopti Crvene zvezde, Partizan pravi seriju 10:0 a redom su pogađali: Panter, Ledej, Kaminski, Jaramaz i ponovo Kaminski.

Partizan vs Crvena Zvezda , 5. kolo Turkish Airlines Euro League, u Belgrade, Oct. 26. 2023. (Foto David Damnjanovic/STARSPORT)

Seriju domaćih prekinuo je Bolomboj nakon lepe asistencije Miloša Teodosića. Nastavljaju izabranici Janisa Sferopulosa da se ispucavaju za tri, dok to šampion ABA lige strogo kažnjava unutrašnjom igrom, 17:2. Zvezda šutira trojke 0-6 u uvodnih 7 minuta meča.

Prvu trojku na utakmici postiže mađarski košarkaš, Adam Hanga a nakon njega lake poene na obruču realizuje Jago dos Santos za 20:10. Domaćin ima komotnih +9 na kraju prve četvrtine, 22:13.

Ponovo bolje otvaraju četvrtinu puleni Željka Obradovića i imaju 26:15. Ipak, večiti derbi ne bi bio derbi da nema napetosti. Za samo dva i po minuta „crveno-beli“ prave seriju 10:0 i potpuno se vraćaju u meč, nakon pogođenih penala Šabaza Nejpira, 26:25.

Dobra košarka u Areni u ovim trenucima. Na jednoj strani pogađaju trojke Ledej i Jaramaz a na drugoj mini serija Bolomboja i 5 njegovih poena, uključujući i trojku preko nezianteresovanog Kaminskog.

Sada je red došao na Nanelija i Gidraitisa da razmene trojke a potom Nejpir promašuje šut za tri, kojim je Zvezda mogla da dođe do preokreta. Najprijatnije izenađenje u timu „crno-belih“ jeste Ognjen Jaramaz, koji ima 11 poena u prvih 20 minuta igre.

Anđušić postiže trojku i tako stavlja tačku na prvo poluvreme. Ipak, nakon gledanja snimka, arbitri su poništili pogodak pošto je isteklo vreme pre nego što je srpski igrač izbacio loptu iz ruke. Rezultat je 42:42.

Kapiten Partizana, Kevin Panter, otvara drugo poluvreme trojkom i tako prekida svoj crni post u Evroligi kada je u pitanju šut za tri poena. Potom Adam Hanga pogađa svoju drugu trojku nakon dobre odbrane Bolomboja. Zvezda vodi 46:52

Igraju „crveno-beli“ u ovim trenucima kao u transu. Jago dos Santos „lomi“ Aleksu Avramovića i pogađa za tri aonda u sledećem napdu još jednom za +10, 50:60.

Rasplamcao je Arenu Alen Smailagić brutalnim zakucavanjem uz faul Majka Tobija a onda pogađa i dodatno bacanje. Ipak, ne uspeva Partizan da odbrani gotovo ništa u drugom poluvremenu. Prelepa asistencija Teodosića, nakon ofanzivnog skoka izbacio je pas samom Gidraitisu koji to kažnjama trojkom za maksimalnih +12. Na kraju treće četvrtine gosti vode 53:65.

Nova trojka Dos Santosa za +13. Napravio je Partizan mini seriju nakon trojke Pantera ali Bolomboj i Mitrović vraćaju dvocifrenu prednost. Imali su gosti veliku prednost ali po dobro poznatom receptu, dozvoljavaju protivniku da se vrati u meč.

Sjajno probijaju Avramović i Doužer a onda Aleksa pogađa trojku za preokret u Areni i delirijum. Nije uspela Zvezda da se oporavi od ovog šoka i „crno-beli“ odnose pobedu nakon sigurnije penal završnice.