ZVEZDAN TERZIĆ: „Crvena zvezda izmirila sve finansijske obaveze prema državi!“
Zahvalio se državi na razumevanju!
U izjavi za medije, generalni direktor Crvene zvezde, Zvezdan Terzić, potvrdio je da su crveno-beli izmirili sve obaveze ka državi.
– Sa ponosom možemo da obavestimo javnost da je Fudbalski klub Crvena zvezda izmirio sve dospele finansijske obaveze prema svojoj državi.
Krajem decembra 2022. godine uplatili smo pet miliona evra poreskih obaveza, a danas još osam miliona evra. Dakle, ukupno je u ovoj sezoni u budžet Republike Srbije uplaćeno 13 miliona evra ili 1,5 milijardi dinara.

Sve ove obaveze smo isplatili iz svojih redovnih prihoda koje smo ostvarili kroz UEFA bonuse zbog uspeha u evropskim takmičenjima. Podsetimo, jedan deo duga je poticao još iz vremena predhodnih rukovodstava, a drugi deo zbog poremećaja tržista usled pandemije Korona virusa.
Hvala našoj drzavi što je imala razumevanja za naša kašnjenja u plaćanju poreskih obaveza u prethodnom periodu i omogućila nam da kroz zakonski reprogram odložimo plaćanja naših obaveza. Svesni smo da je plaćanje poreza svojoj državi najveći dokaz patriotizma i zato smo ponosni što kao odgovorni ljudi i na ovaj način izvršavamo svoje obaveze.

FK Crvena zvezda je uspešna i odgovorna organizacija koja 85 odsto svojih prihoda ostvaruje iz inostranstva i shodno zakonskim propisima uplaćuje novac u budžet republike Srbije. Kao sportski ambasadori Srbije ponosni smo što ćemo sedmu godinu za redom predstavljati našu zemlju u evropskim takmičenjima, od čega treći put u UEFA Ligi šampiona. – rekao je Terzić.
BONUS VIDEO:
[display-posts taxonomy=“post_tag“ tax_term=“crvena zvezda“ image_size=“full“ posts_per_page=“4″ exclude_current=“true“ title=“NAJNOVIJE VESTI O CRVENOJ ZVEZDI:“]
Podigli sa jednog šaltera pa uplatili na drugi