0

ŠOK NA KOMJUNITIJU: Brentford pobedio Liverpul prvi put posle 85 godina!

Objavljeno: 02.01.23 u 21:57

Fudbaleri Brentforda su prekinuli post koji je trajao od 1938.

U prvoj utakmici 19. kola engleske Premijer lige, Brentford je iznenadio Liverpul i slavio rezultatom 2:1.

Prvi gol viđen je u 19. minutu kada je Ibrahima Konate nesrećno postigao autogol.

Brentford nije hteo da čuva rezultat već je nastavio da pritiska. Drugi gol postigao je Visa ali  je on poništen zbog minimalnog ofsajda i VAR asistencije.

Ipak sreća je okrenula leđa gostima već u sledećem napadu. Igrao se 42. minut kada je Visa centaršut Jensena pretvorio u 2:0. Alison je intervenisao, ali prekasno, jer je sat na ruci sudije Atvela pokazao da je lopta prešla gol-liniju.

Liverpul je odmah na startu drugog poluvremena smanjio rezultat preko  Aleks Okslej-Čemberlejna koji je glavom savladao Rajana nakon idealnog centaršuta Trenta Aleksander-Arnolda.

Krenula je četa Jirgena Klopa na sve ili ništa i kazna je stigla u 84. minutu kada je iz kontranapada konačan rezultat postavio Kamerunac Mbuemo.

Brentford je sada 8. na tabeli sa 26 bodova dok je Liverpul na poziciji iznad sa 2 boda više i utakmicom manje.