1
Evroliga

during the Turkish Airlines EuroLeague match between Partizan Mozzart Bet Belgrade and Anadolu Efes Istanbul at Stark Arena on December 16, 2022 in Belgrade, Serbia. (Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

(POLUVREME) MUČE SE CRNO-BELI U NAPADU: Partizan gubi od Efesa nakon 20 minuta igre!

Objavljeno: 16.12.22 u 21:13

Tvrda utakmica.

Košarkaši Partizana od 20.30 dočekuju dvostrukog uzastopnog šampiona Evrope, Anadolu Efesa u 14. kolu EvroligeNa poluvremenu rezultat je 37:28 za Efes.

Utakmica je počela minutom ćutanja posvećen Siniši Mihajloviću.

Odlično su započeli utakmicu košarkaši Partizana, nošeni podrškom sa tribina. Već nakon tri i po minuta vodili su crno-beli sa 9:2.

Veoma loše šuterski su otvorili meč igrači Efesa, s obzirom da su promašili nekoliko otvorenih trojki, a u reketu Parni valjak je odlično branio.

Prvu četvrtinu obeležila je nažalost povreda Vasilija Micića, koji je sa bolnom grimasom napustio parket.

Uspeli su momci Željka Obradovića da potpuno neutrališu ofanzivne sposobnosti Efesa koji je ubacio svega 10 poena u prvoj deonici.

Nakon prve četvrtine – 14:10 za crno-bele.

Drugi period igre počeo je promašajem Tristana Vukčevića u šutu za tri poena, a onda je napravio i faul za 2+1 Ante Žižića, čime je Efes prišao na -1.

Već u drugom minutu druge četvrtine Vasilije Micić se vratio na parket i srećom potvrdio da se ne radi ni o kakvoj težoj povredi.

Po prvi put na meču poveo je Efes na 6:48 do kraja prvog poluvremena nakon trojke Rodriga Bobue – 17:16. Odmah je Željko Obradović zatražio tajmaut.

Uspeo je u tom periodu Efes da se malo odlepi uz poene Bobue i Žižića – 23:18. Potpuno je pala koncentracija igračima Željka Obradovića u tim momentima, te je turski tim otišao  i na +8 (26:18).

Na poluvreme Efes je otišao sa prednošću od 37:28.