Odbojka Ostali sportovi Top News
22:25 29.08.2022.

ODBOJKAŠICE NEPOBEDIVE NA EP: Pala i Turska!

FOTO: OSSRB

Ženska juniorska reprezentacija Srbije (igračice do 19 godina, 2004. i mlađe) ostvarile su treću uzastopnu maksimalnu pobedu na XXVIII EP 2022. u Skoplju.

Srbija je večeras, u 3. kolu B grupe savladala Tursku sa 3:0, po setovima 25:23, 25:17 i 25:21, posle 77 minuta igre. Izabranice Vladimira Vasovića su nastavile niz pobeda i uz Holandiju i Italiju su jedine neporažene selekcije na prvenstvu Evrope.

U pobedničkom sastavu glavni pokretač bila je Aleksandra Uzelac. Igračica Železničara iz Lajkovca je nanizala 17 poena – 13 iz napada, četiri iz bloka. Korektor Jovana Zelenović je zabeležila 15 poena, a Una Vajagić je bila treća dvocifrena sa deset. Hena Kurtagić je upisala osam poena, Iva Šućurović se zaustavila na šest, a Nina Mandović je osvojila dva.
[display-posts taxonomy=“post_tag“ tax_term=“Odbojkaški savez Srbije“ image_size=“full“ posts_per_page=“3″ exclude_current=“true“ title=“MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI:“]

Juniorke Srbije će posle slobodnog dana u sredu, 31. avgusta, u 4. kolu igrati protiv Hrvatske od 20.30 časova.

0
0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...