0

SUPERLIGA SRBIJE: Zvezda ubedljivo savladala Kolubaru pred pauzu

Objavljeno: 20.03.22 u 20:22

U 28. kolu Superlige Srbije, Crvena zvezda je sa pobedila Kolubaru iz Lazarevca sa 3:0.

Pred odlazak na reprezentativnu pauzu tim iz Ljutice Bogdana je pred svojom publikom Stigao do 24. pobede i sa utakmicom više, otišao na ‘plus tri’ u odnosu na Partizan. Kolubara nije uspela da priredi iznenađenje i ostaje na desetom mestu sa 33 boda, šest više od Radničkog iz Kragujevca, koji je 14. na tabeli.

Sudija Marković dao je znak za početak duel u 18 časova i 30 minuta. Crvena zvezda je očekivano od samog početka preuzela inicijativu i kontrolisala je ritam utakmice. Nametnuli su crveno-beli svoj tempo i gradili akcije, kako bi ugrozili gol rivala.

Kolubara u prethodnom periodu pruža sjajna partije, a danas je u prestonicu Srbije stigla uskraćena za usluge najboljeg strelca tima, Uroša Đuranovića.

Prvi pogodak viđen je u 29. minutu utakmice. Mohamed El Fardu Ben upisao se u strelce po deveti put ove sezone.

Zvezda je duplirala prednost pogotkom Milana Rodića u 45. minutu meča.

Nastavila je Zvezda u drugom poluvremenu da opseda gol protivnika, koji se organizovani branio. Iako je Kolubara za razliku od prvog, u drugom delu u par navrata zapretila, ipak nije imala pravi odogovor na igru šampiona.

Sa druge strane, crveno-beli su pleli mrežu oko kaznenog prpstora rivala, a do 3:0 su stigli u 70. minutu nakon što je Gajić proigrao Rodića, a ovaj uposleio Ohija koji je za peterca zatresao mrežu Kolubare i postavio konačan ishod ovog duela.