(190904) -- FOSHAN, Sept. 4, 2019 (Xinhua) -- Nikola Jokic of Serbia greets fans after the group D match between Italy and Serbia at the 2019 FIBA World Cup in Foshan, south China's Guangdong Province, Sept. 4, 2019. (Xinhua/Xue Yubin)

GOLDEN STEJT SLAVIO PROTIV DENVERA: Jokić pokazao zašto je MVP, odličan je bio i Bjelica! (VIDEO)

Objavljeno: 07.10.21 u 08:20

Predsezona se nastavlja.

Pripreme za novu sezonu u NBA ligi, odavno su počele, a nakon 13. juna, za Denver je konačno nastupio i aktuelni MVP lige Nikola Jokić. Njegovi Denver Nagetsi poraženi su od Golden Stejt Voriorsi, u kojima igra Nemanja Bjelica, rezultatom 118:116.

Pošto je u pitanju predsezona, veliki broj igrača dobija šansu da pokaže šta zna, pa je Nikola na terenu proveo samo 16 minuta. Ipak, to mu je bilo dovoljno da pokaže spremnost za nove izazove, jer je meč završio sa 17 poena (7/10 iz igre), 10 skokova i po 2 asistencije i blokade.

Sa druge strane, svoju šansu je iskoristi Nemanja Bjelica, koji je ubacio 13 poena (4/7 iz igre), a zabeležio je još i 3 skoka, odnosno 2 asistencije. Što se tiče ostalih srpskih reprezentativaca, minute je dobio i Boban Marjanović u utakmici između Jute i Dalasa.

Dalas je slavio sa 111:101, a srpski gorostas je za 9 minuta u igri, stigao do čak 14 poena (5/7 iz igre) i 3 skoka. Bogdan Bogdanović je odmarao u porazu od Klivlenda, dok Oklahoma u kojoj nastupa Aleksej Pokuševski, sinoć nije igrala.