0
AdmiralBet ABA Liga

ABA LIGA: Ubedljiv trijumf Partizana pomogao Borcu, Split u baražu za opstanak! (VIDEO)

Objavljeno: 26.04.21 u 17:59

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Splita u poslednjem kolu ligaškog dela ABA lige rezultatom 80:58.

Trijumf crno-belih znači da će Splićani igrati u baražu za opstanak u elitnom rangu protiv jedne od ekipa iz ABA 2 lige.

Crno-beli su sezonu okončali sa skorom 13-13, bez plasmana u plej-of.

Videlo se da je na Split uticala važnost utakmice, te najbolji igrač Marko Luković promašio gotovo sve što je uputio u prvom poluvremenu.

Tada je Partizan fantastičnom odbranom uspeo da stekne veliku prednost koju nije ispuštao do kraja. Već u prvoj deonici je ona bila dvocifrena, a na poluvremenu iznosila čak +21.

Osim dve vezane trojke Lukovića na početku drugog poluvremena, Split nije imao adekvatan odgovor do kraja meča i kao da su se mnogo pre kraja pomirili da će morati da igraju u baražu.

U finišu su i jedni i drugi opustili ruke, pogotovo gosti, ali nisu uspeli previše da smanje razliku koja je u jednom momentu išla i do +26.

Najefikasniji u ekipi Partizana bili su Ognjen Jaramaz i Markus Pejdž sa po 13 ubačenih poena, dok je Erik Mika imao 12.

Takođe 13 na drugoj strani postigao je Luka Babić, dok je Marko Luković upisao 12 koševa.

Košarkaši Borca iz Čačka igraće u ABA ligi i naredne sezone uprkos porazu od Cibone rezultatom 77:82, pošto je Partizan trjumfom nad Splitom, omogućio Čačanima da budu na 12. poziciji i izbegnu baraž.

Najefikasniji u ekipi Borca bili su Novaković sa 15 i Džons sa 13 poena.

U ekipi Cibone istakli su se Novačić sa 21 i Planinić sa 19 poena.

U istom terminu je FMP savladao Krku rezultatom 91:85.