0

DRUGI PORAZ PROLETERA: Umor je učinio svoje! (FOTO) (VIDEO)

Objavljeno: 21.01.21 u 15:45

Fudbaleri Proletera odigrali su drugu pripremnu utakmicu u Turskoj!

Fudbaleri Proletera sastali su se sa ekipom Glivice Piast. Poljaci su slavili sa 4:1 (2:1).

Trener Proletera, Branko Žigić, na teren je poslao sledeće igrače: Nikola Petrić (GK), Branislav Milošević, Dušan Joković, Nikola Marjanović, Bojan Kovačević, Branislav Jovanović, Jovan Ilić, Stefan Tomović, Viktor Živojinović, Filip Knežević, Milan Mirosavljev.

Za ekipu Glivice Piast nastupali su: Plah (GK), Konekovski, Červinski, Huk, Holubels, Sokolovski, Lipski, Badin, Črapek, Švirežak i Stečuk.

Posle prvih 45. minuta rezultat je bio 2:1 za Poljake, a strelac za Proleter bio je Filip Knežević sa bele tačke u 45. minutu.

Poljaci su prikazali bolju igru, što i ne čudi, jer se nalaze na kraju pripremnog perioda i ovo im je generalna proba pred početak prvenstva, dok kod igrača Proletera je bio primetan umor. Radi se o mladoj ekipi sa par iskusnih igrača.

MOŽDA ĆE VAS ZANIMATI

U prvom poluvremenu iz igre je morao da izađe borbeni desni bek Brana Milošević zbog udarca u list leve noge.

U nastavku ponovo bolja igra ekipe iz Poljske, te posle jednog od napada sudija svira penal i oni povećavaju vođstvo na 3:1.

U 60. minutu trener Branko Žigić izvodi celu prvu postavu i daje šansu i ostalim igračima.

To nije donelo nekih promena u odnosu snaga na terenu, Poljaci su nastavili da dominiraju i postižu još jedan pogodak u 78. minutu za konačnih 4:1.

Sledeći meč Proleter će igrati 24. januara, a protivnik će biti ruski drugoligaš Neftik Himik.

Treba napomenuti da su uslovi za rad i tereni u Turskoj na vrhunskom nivou.