0

PREMIJER LIGA: Šefild očerupao ‘Pevce’, Totenhem sve dalje od Evrope!

Objavljeno: 02.07.20 u 21:15

Fudbaleri Šefild junajteda pobedili su Totenhem rezultatom 3:1 (1:0) u 32. kolu Premijer lige.

Šefild je prekinuo niz od tri poraza zaredom u svim takmičenjima, te prestigao Spurse na tabeli i zauzeo sedmo mesto.

Domaćin je poveo već u 31. minutu kada je Berg zatresao mrežu ‘pevaca’ nakon jako loše reakcije odbrane ekipe Žozea Murinja.

Totenhem je preuzeo inicijativu i uz dosta sreće u 33. minutu došao do prilike preko Harija Kejna, koji je uspeo da savlada Hendersona.

Ipak, usledila je reakcija VAR sobe, pa je gol veoma sumnjivo poništen zbog igranja rukom tokom akcije.

Iako je Totenhemu bio preko potreban gol, Šefild je lakše ulazio u izražene šanse. Prvu je promašio Mekgoldrik, ali je mnogo ubojitiji bio Muse u 69. minutu.

Murinjovi izabranici su nastavili da jalovo napadaju, a za to je usledila nova kazna preko Mekburnija koji je rešio pitanje pobednika u 84. minutu utakmice.

Kejn je uspeo da se upiše u listu strelaca po isteku regularnog vremena, ali to je bilo sve od gostiju.