0

SLS: Nemilosrdni Radnički napunio mrežu Bačke

Objavljeno: 07.04.19 u 19:37

Fudbaleri Radnika ubedljivom pobedom završili su ligaški deo Superlige Srbije, a pobede su zabeležili još Napredak, Radnik, Spartak i Voždovac, dok je susret Čukaričkog i Mladosti okončan bez pobednika.

Radnički u dobroj atmosferi dočekuje plej of, pošto je u poslednjem kolu ligaškog dela sa čak 5:1.

Nišlije su preko Kojaševića udarcem sa ivice kaznenog prostora u 9. minutu povele, pa u 22. minutu nakon što je Haskić spustio loptu glavom i povećale prednost na 2:0. Treći pogodak delo je Haskića u 38. minutu, kada je obišao golmana Bačke i pogodio praznu mrežu, a konačnih 4:0 u prvom poluvremenu postavio je Drinčić sa oko 25 metara od gola tima iz Bačke Palanke.

Haskić je svoj drugi gol na meču dao u 71. minutu kada je sjajno iskoristio pas Živkovića, a samo minut pre toga Pankov je pogodio prečku.

Uspela je Bačka da smanji na 5:1 četiri minuta pre kraja, ali to je bilo sve.

Voždovac je golom Jovanovića savladao Mačvu sa 1:0, Spartak je preko Kerkeza došao do trijumfa nad Radom, Napretku je pobedu nad Zemunom doneo Alivodić.

Radnik iz Surdulice bio je bolji od Dinama sa 3:0, a dva gola postigao je mladi Zlatanovič, uz jedan Damnjanovića.

Čukarički i Mladost odigrali su bez golova, 0.0.

Superliga Srbije, 30. kolo

Čukarički – Mladost 0:0

Dinamo (Vr) – Radnik 0:3 (Zlatanović 25, 86 Damnjanović 51)

Voždovac – Mačva 1:0 (Jovanović 8)

Napredak – Zemun 1:0 (Alivodić 24)

Radnički (Niš) – Bačka 5:1 (Kojašević 9, 24, Haskić 38, 71, Drinčić 44)

Spartak – Rad 1:0 (Kerkez 66)

Vojvodina – Partizan 3:2u toku (Matić 3, 90+9, Gajić 90+16 – Tošić 45+4, Ivanović 90+18)

19.00: Crvena zvezda – Proleter (NS)