0

SERIJA A: ‘SMS’ ozbiljno zakuvao borbu za Evropu, biće ‘čupavo’ za dva milanska giganta (VIDEO)

Objavljeno: 31.03.19 u 22:35

U velikom derbiju 29. kola Serije A, Lacio je na ‘Đuzepe Meaci’ sa 1:0 pobedio Inter i zakuvao borbu za Ligu šampiona.

Od večeras sedam timova Serije A sanja mesto koje vodi u Ligu šampiona. To su Milan, Lacio, Atalanta, Roma, Sampdorija i Torino, s tim da ni Inter nije više bezbedan na trećem mestu, a mogao je da bude. ‘Neroauzri’ su ispustili jednu od meč lopti, te se agonija tima bez Ikardija nastavlja.

Lacio je utakmicu u ‘gradu mode’ otvorio baš onako kako treba, u 13. minutu je Luis Alberto centrirao na drugu stativu, a Sergej Milinković-Savić loptu smestio u mrežu za konačnih 0:1.

U nastavku četa Simonea Inzagija je igrala više nego zrelo, u prvom delu igre je imala još dve dobre šanse, ali je pokušaj Bastosa u 42. skinuo Handanović, kao i pokušaj Luisa Alberta pet minuta kasnije. Inter je između ta dva pokušaja Rimljana imao prliku preko Keite, ali je Strhoša bio na mestu.

Lacio je pitanje pobednika mogao da reši u 55. minutu, ali je odličan udarac rezerviste Kaiseda odbranio Handanović. Inter je do kraja utakmice imao dve polušanse za izjedančenje, prvo je pokušao Politano, ali je bio neprecizan, a potom i Naingolan, ali je Strahoša bio na mestu. Rezultat je na kraju ostao onaj iz 13. minuta – 1:0 za Lacio.