0

SERIJA A: Napoli demolirao Romu, ‘srpski derbi’ bez pobednika (VIDEO)

Objavljeno: 31.03.19 u 17:21

Izabranici Karla Anćelotija rutinski su stigli do pobede u derbiju.

Oni su rezultatom 4:1 savladali Romu i tako srušili snove navijačima ‘vučice’ o plasmanu u Ligu šampiona.

Nije mnogo pomoglo smena Euzebija di Frančeska, a Klaudio Ranijeri još uvek nije uspeo da ekipu podigne na psihološkom planu. Nakon dodavanja Verdija u drugom minutu je Milik doneo vođstvo Napoliju, a pored slabije igre i ne previše prilika domaći ipak dolaze do jedanaesterca u finišu prvog dela koji je iskoristio Peroti.

Izjednačenje je navelo Napolitance da ‘dodaju gas’ i pojačaju napade, pa do novog vođstva dolaze sa dva ekspresna gola. Prvo je u 50. minutu zatresao mrežu Mertens, da bi pet minuta kasnije precizan bio i Verdi. Konačan rezultat ove utakmice postavio je Junes, a ovim trijufmom Napolitanci su se dodatno učvrstili na drugoj poziciji.

Torino je uspeo na stadionu ‘Aretemio Franki’ da dođe do boda protiv Fiorentine (1:1) i tako ostao u trci da do kraja sezone ipak izbori palasman u neko od evropskih takmičenja. Đovani Simeone je u sedmom minutu doeno prednost Violi, a rezultat poravnava u 34. minutu Bazeli. Nastavili su igrači Fiorentine da napadaju, u 66. minutu je ušao i Dušan Vlahović, koji je imao priliku u finišu, ali nije uspeo da zatrese mrežu. Na terenu su se danas našli i Nikola Milenković i Saša Lukić koji su takođe prikazali dobre partije.

Eipa SPAL-a uspela je da dođe do pobede protiv Frozinonea. Vikari je u 13. minutu zatresao mrežu čime je doneo tri boda svom timu koja ih odvajaju od opasne zone.