0

SLS: Radnički sa dva gola ispratio Čukarički u Beograd

Objavljeno: 16.02.19 u 19:07

Fudbaleri Radničkog iz Niša savladali su Čukarički sa 2:0 u meču 22. kola Superlige Srbije i tako zadržali šest bodova viška u odnosu na Partizan.

Domaći tim je već u petom minutu imao prvu šansu, ali Ranđelović nije uspeo da pogodi gol Nemanje Stevanovića sa ivice kaznenog prostora. U 17. minutu ponovo su pripretili igrači Radničkog preko Grbića, ali promene rezultata nije bilo tad.

Jeste deset minuta kasnije i to pogotkom Nikole Drinčića sa 35 metara. Primio je bivši vezista Čukaričkog loptu na oko 40 metara od gola gostiju, napravio nekoliko koraka i uputio udarac ka golu Stevanovića, kog je let lopte prevario pa je Radnički poveo 1:0.

Mogli su da povedu sa 2:0 igrači Radničkog u 35. minutu, no Grbić nije uspeo da pogodi mrežu, potom je Haskić kreirao dobru priliku ali je izostala završncia u 42. minutu. Ipak, samo minut kasnije ispravio je propust i odbitak sproveo u gol za 2:0.

Čukarički je pripretio posle kornera i skoka Šapića, ali je lopta otišla preko prečke. Radnički je u dva navrata mogao da dodatno poveća vođstvo, ali su Haskić i Petrović loše završili akcije, pa je ostalo 2:0.

Radnički (Niš) – Čukarički 2:0 (2:0)
Strelci: 1:0 – Drinčić u 27, 2:0 – Haskić u 43. minutu.
Stadion: „Čair“. Gledalaca: 600. Sudija: Novica Anđeloski. Pomoćnici: Svetozar Živin i Dragan Peranović. Žuti karton: M. Stevanović (Čukarički).
RADNIČKI: Ristić, S. Đorđević, Pankov, Todorovski, Bondarenko, Crnomarković, Haskić, Grbić (od 70. Nikodijević), Drinčić, Ranđelović (od 59. Petrović), Kojašević (od 65. Stojanović).
ČUKARIČKI: N. Stevanović, Veličković, Šapić, M. Stevanović, Bogosavac (od 46. Stojanović), Docić, A. Đorđević, Ovusu, Kajević, Birmančević (od 63. Luković), Mudrinski.