0

SERIJA A: Mandžukić rešio derbi Italije, a možda i borbu za Skudeto! (VIDEO)

Objavljeno: 07.12.18 u 22:41

U velikom derbiju 15. kola Serije A Juventus je sa minimalnih 1:0 pobedio Inter i možda rešio borbu za Skudeto ove sezone.

Nadao se Inter, ali i Napoli da bi prvenstvo večeras moglo da se zakuva. Ipak, Mandžukić nije to dozvolio i ‘staroj dami’ je doneo ogromna tri boda za miran san.

Juventus je zapretio već u 10. minutu kada je Dibala sjjano šutirao, ali Handanović maestralno odbranio i loptu izbacio u korner. Inter je uzvratio u 29. minutu preko Galjardinija, ali je zamalo bio neprecizan. ‘Stara dama’ je do gola mogla u 37. minutu, ali je Kjelini šutirao glavom, a Handanović ponovo bio maestralan.

Drugo poluvreme otovrili su ‘neroazuri’ šansom. Bio je to dobar centaršut posle kog je Politano šutirao glavom pored gola. Pitanje pobednika rešeno je u 66.minutu, Kanselo je sjajno centrirao na drugu stativu, a Mandžukić pogodio za konačnih 1:0.

Juventus je prvi na tabeli sa 43 boda, sada već 14 više od Intera na trećem mestu. Napoli ima 32 poena.