Domaći fudbal Evrokupovi Fudbal
17:56 05.11.2018.

MARAKANA POZDRAVLJA LEGENDE: Stižu nekadašnji igrači koji znaju kako pobediti Liverpul

FOTO: FK Crvena zvezda

Uvertira za meč 1. kola Lige šampiona i duel sa Napolijem u grupi C imala je šampionski karakter, sa defileom zlatne generacije iz Barija, šampiona Evrope iz 1991. godine, a pred utakmicu 4. runde sa Liverpulom spremno je novo iznenađenje iz crveno-belog tabora.

Istinski spektakl očekuje navijače u utorak od 18:55 protiv prošlosezonskog finaliste Lige šampiona, a pre početka meča na teren stadiona ‘Rajko Mitić’ izaći će članovi  pobedničke ekipe iz 1973.

Crveno-beli asovi su pre 45 godina u dvomeču Kupa šampiona pobedili Liverpul sa po 2:1, i u Beogradu, i na gostovanju. Tim trijumfom za plasman u četvrtfinale KEŠ, Zvezda je postala jedina ekipa koja je savladala slavni tim u evropskim susretima na ‘Enfildu’ u prošlom veku i zabeležila uspeh za anale.

Ponos i radost koju su tadašnji fudbaleri kluba sa Topčiderskog brda, predvođeni legendarnim Miljanom Miljanićem, doneli crveno-beloj porodici se ne zaboravljaju, već se zauvek pamte. Zato je uvertira za meč 4. kola Lige šampiona prava prilika da se uveliča još jedan spektakl i da se pozdrave pobednici iz 1973. godine, koji će biti posebni gosti kluba sutra uveče na Marakani.

 

0
0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...