0
Evroliga

EVROLIGA: Budućnost u ‘penal završnici’ izgubila od Darušafake

Objavljeno: 16.10.18 u 21:15

Košarkaši Budućnosti iz Podgorice doživeli su drugi poraz u Evroligi, ovog puta od Darušafake u Turskoj rezultatom 71:63.

Ekipa Aleksandra Džikića meč u Istanbulu otvorila je sa pet pogođenih trojki iz šest pokušaja i zbog toga je prvu deonicu rešila u svoju korist sa čak 25:14.

Međutim, u nastavku to nije uspevala da materijalizuje zbog ne baš sjajne odbrane i dosta lakih primljenih poena u reketu. Nošeni podrškom sa tribina Turci su preokrenuli i na veliki odmor otišli sa četiri poena viška.

U trećoj deonici nismo videli veliki broj poena, niti se ijedna ekipa odvajala većom serijom, ali je u poslednjoj četvrtini ‘Daška’ uspela da slomi otpor Podgoričana tek u penal završnici i sa par dobrih odbrana u poslednja dva minuta meča.

Najefikasniji na meču bio je Žanis Pejners, strelac 15 poena, dok je Kid ubacio 12, a Erik 10 poena. U taboru gostiju, Gordić i Klark su imali po 11, a Nikola Ivanović 10 postignutih poena.