3

SLS: Spektakl u Nišu, Radnički i Partizan ostaju na istoj koti, raduje se Zvezda (VIDEO)

Objavljeno: 30.09.18 u 21:03

U derbiju 10. kola Superlige Srbije na Čairu su Radnički iz Niša i Partizan igrali nerešeno 2:2 (1:0) i ostaće na deobi drugog mesta, radovaće se Zvezda zbog povećanja bodovne prednosti.

Pravi derbi gledali smo na Čairu. Dve borbene ekipe, lepi golovi i dobre akcije. Jedino je velika greška Milorada Mažića bacila malo senku na spektakl koji smo gledali u Nišu. Na kraju Radnički Niš i Partizan remizirali su 2:2 (1:0).

Bilo je to možda i najbolje prvo poluvreme koje smo ovog leta i jeseni gledali na Čairu. Već u 3. minutu je Ranđelović izbacio Nemanj R. Miletića na levom boku, ušao iskosa u kazneni prostor, ali šutirao pravo u izletelog Stojkovića. Samo tri minuta kasnije uzvratio je Partizan, Zakarić je kratko odigrao za Jankovića, ovaj je ‘podvalio’ u prostor za Šćekića, a Crnogorac loše šutirao pored gola.

Radnički je u 35. minutu poveo, Stojanović je centirao sa desnog boka pravo u peterac, a tu se našao Haskić koji je lako matirao Stojkovića. Navijači Radničkog još nisu završili radovanje kada je Partizan mogao do izjednačenja. Gomeš je šutirao glavom, Ristić je odbranio, lopta se odbila do Zakarića koji je sa par metara pogodio prečku, lopta se ponovo odbila do Jankovića, ovaj je uhvatio iz prve na volej, ona je na putu ka golu udarila Pankova u ruku, ali Mažić nije to okarakterisao kao penal, mada ruku na srce je bio.

Drugo poluvreme počelo je šokantno za crno-bele, Nemanja G. Miletić se u 47. minutu okliznuo, što je omogućilo Haskiću da izađe jedan na jedan sa Stojkovićem, ovaj je nesebično uposlio Stojanovića za 2:0. Posle drugog gola ‘Reala sa Nišave’ usledio je miran period bez šansi, sve do 72. minuta kada je šut sa distance oprobao krilni napadač Partizana Zakarić, ali je zamalo bio neprecizan. To kao da je bila najava da će se crno-beli vratiti u meč, u 79. minutu Janković je uposlio Nikolića na ivici kaznenog prostora, a ovaj je volejom pogodio za 1:2 i paklenih poslednjih deset minuta na Čairu.

Minut kasnije Mitrović je sa druge strane imao lepu šansu, centirao je Stanisavljević, a napadač Radničkog je glavom tukao pored gola. U 83. minutu je ponovo domaćin mogao do gola, mladi Mrkić je dobro šutirao, ali je Stojković bio na mestu. Kazna za promašaje stigla je u 85. minutu, Nemanja R. Miletić se ubacio iza odbrane Radničkog i fenomenalno pogodio za 2:2. Gol je posvetio malom Dušanu Todoroviću koji je jučeo preminuo. Tu nije bio kraj uzbuđenjima na Čairu, u 86. minutu Mitrović je zatresao mrežu Partizana, ali je pomoćni sudija poništio pogodak zbog ofsajda. U 88. minutu Pantić je sjajno pokušao sa distance, ali je golman Ristić bio sjajn. Poslednju šansu na utakmici imao je domaćin, šutirao je Stanisavljević iz slobodnog udarca, ali je golman Stojković bio na mestu.

RADNIČKI NIŠ – PARTIZAN 2:2 (1:0)