0

SERIJA A: Ne umeju drugačije – novi derbi i novi preokret Ančelotijevog Napolija!

Objavljeno: 25.08.18 u 23:19

Fudbaleri Napolija slavili su veliku pobedu od 3:2 protiv Milana i to nakon što su gubili sa 0:2.

Novi tim Karla Ančelotija je protiv ekipe sa kojom je ostvario najveće uspehe u trenerskoj karijeri priredio fenomenalnu fudbalsku predstavu ljubiteljima fudbala u Italiji, a i mnogo šire.

Ekipa Napolija je gubila posle prvih 45 minuta golom Bonaventure, a zatim i sa 0:2 pogotkom Davidea Kalabrije na startu drugog poluvremena, a onda su igrači Milana priredili treneru Đenaru Gatuzu novi nervni slom.

Istina, nije im bilo lako protiv raspucane mašinerije Napolija za pola sata, jer su domaći najpre sa dva gola Pjotra Zjelinskog u 53. i 67. minutu izjednačili na 2:2, a onda je Dris Mertens doneo potpuni preokret i veliko slavlje ‘pod Vezuvom’.

Gol za trijumf Belgijanac je postigao u 80. minutu meča. Kasnije je Insinje imao priliku za još ubedljiviji trijumf Napolitanaca, na čijoj je klupi ceo meč presedeo srpski internacionalac Nikola Maksimović.