0

KAKAV BLICKRIG RUSA: ‘Baćuške’ furiozno do 3:0! (VIDEO)

Objavljeno: 19.06.18 u 21:22

Fudbaleri Rusije vode 3:0 protiv Egipta u prvom meču drugog kola Svetskog prvenstva.

Rusi su do prednosti stigli u 47. minutu autogolom kapitena Egipta Fathija, inače petim na ovogodišnjem šampionatu (rekord je šest, postavljen 1998. u Francuskoj).

Udarac Zobnina išao je pored gola, ali je Fathi lošom reakcijom preusmerio loptu ka golu, pa je ona završila u donjem desnom uglu za veliku radost domaćih fudbalera i navijača.

Rusi su u 59. minutu nakon fantastične akcije i asistencije Fernandesa preko Čeriševa stigli do 2:0. On se ovim golom izjednačio sa Kristijanom Ronaldom na listi strelaca sa po tri gola.

Dva minuta kasnije, Dzjuba je grogirane Egipćane bacio na kolena, posle jedne duge lopte sjajno je smirio loptu, izbacio čuvara i po treći put na meču zatresao mrežu protivnika.