0

PREMIJER LIGA: Siti pregazio Vest Hem u poteri za stotkom (VIDEO)

Objavljeno: 29.04.18 u 17:51

Fudbaleri Mančester Sitija slavili su na gostovanju ekipi Vest Hema rezultatom 4:1, u meču 35. kola engleskog šampionata.

Iako su već obezbedili titulu „građani“ nemaju nameru da staju, već nastavljaju da nemilosrdno melju protivnike i jurišaju da istorijskom dostignuću.

Pobedom na „Olimpijskom stadionu“ u Londonu ekipe Pepa Gvardiole došla je do 93. boda u šampionatu, što je samo dva manje od učinka koji je pod vođstvom Žezea Murinja u sezoni 2004/2005 ostvario Čelsi.

Budući da do kraja šampionata ima još tri kola, u kojima Siti dočekuje Hadersfild i Brajton, a gostuje u Sautemptonu, jasno je da vrlo lako mogu da pređu granicu od 100 bodova.

Što se tiče same utakmice gosti iz Mančestera su od samog starta stavili do znanja „čekićarima“ ko je ko i već posle manje od pola sata igra došli do vođstva od 2:0.

Strelci su bili Leroj Sane u 17. minutu, dok je na 2:0 autogolom povisio bivši igrač građana Pabloo Zabaleta.

Konačan rezultat prvog poluvremna i povratak domaćina u meč doneo je Aron Krisvel u 42. minutu, ali je u nastavku Siti vrlo brzo razrešio sve dileme oko pitanja pobednika.

Osam minuta igre u nastavku bilo je dovoljno Gabrielu Žesusu da povisi rezultat na 3:1 nakon asistencije Rahima Sterliga, a engleski reprezentativac zatim je proigrao i Fernandinja koji je u 64. minutu postavio konačan rezultat utakmice.