0

SERIJA A: Kedira slomio Milan u finišu, Juventus na +4! (VIDEO)

Objavljeno: 31.03.18 u 22:45

Fudbaleri Juventusa slavili su kao domaćinu u derbiju protiv Milana sa 2:1, u utakmici 30. kola italijanskog šampionata.

Ekipa Masimilijana Alegrija je u duelu sa velikim rivalom ostvarila izuzetno važna tri boda u trci za šampionsku titulu, sa kojima su pobegli Napoliju na četiri boda, osam kola pre kraja prvenstva.

Milan je u Torinu pružio jak otpor aktuelnom šampionu, koji nije previše blistao na ovom susretu ali fudbaleri „stare dame“ su još jednom pokazali da poseduju pobednički mentalitet i u samom finišu slomili protivnika.

Čovek odluke u ovom susretu bio je Sami Kedira, koji je sa po asistencijom i pogotkom u finišu susreta bacio na kolena „bjankonere“ po prvi put u 2018. godini i značajno im smanji šanse da se uključi u borbu za Ligušampiona.

Juventu je mnogo bolje otvorio ovu utakmicu poveo već u osmom minutu sjajnim pogotkom Dibale, koji je sa dvadesetak metara zabicom pogodio donji desni ugao gola Donarume.

Ipak od tog trenutka domaćin je malo stao, a Milan je to iskoristio i u 28. minutu došao do izjednačenja preko Leonarda Bonućija koji je nakon odlično izvedenog kornera Čalhanoglua nadskočio sve u kaznenom prostoru rivala i savladao Bufona.

Golman Juventusa je tako kapitulirao prvi put u 2018. godini, nakon što je 960 minuta ostao nesavladan. Tako je za svega 14 minuta ostao kratak u odnosu na svoj prethodni rekord, postavljen u sezoni 2015/16.

Drugo poluvreme počelo je boljom igrom Milana, koji je veliku šansu za preokret imao preko Hakana Čalhanoglua, koji je u 54. minutu pogodio prečku.

Ipak Juventus je nakon toga uspostavio inicijativu, koju međutim nije uspevao da pretoči i u novi pogodak ali samo do poslednjih desetak minuta kada je na scenu stupio Kedira.

Nemački reprezentativac je najpre u 79. minutu sjajno pronašao Kvadrada u srcu šesnaesterca, a Kolumbijac se samo poklonio i vratio vođstvo Juventusu. Osam minuta kasnije u strelce se upisao i sam Kedira i tako stavio tačku na ovaj derbi.

Lacio – Benevento 6:2 (1:1)
/Imobile 19, 68, Kaisedo 60, De Fraj 66, Leiva 83, Luis Alberto 90+1 penal – Kataldi 23, Giljerme 51/

Kjevo – Sampdorija 2:1 (0:1)