0

SERIJA A: Ljajić strelac u pobedi Torina, Inter rutisnki sa Veronom (VIDEO)

Objavljeno: 31.03.18 u 17:15

Fudbaleri Intera su kao domaćini upisali sigurnu pobedu nad ekipom Verone rezultatom 3:0, u utakmici 30. kola italijanskog šampionata.

Ekipa Lučana Spaletija je na ovaj način zadržala četvrtu poziciju na tabeli, koja dogodine donosi učešće u Ligi šampiona a junak pobede bio je Mauro Ikardi koji je bio dvostruki strelac na „Đuzepe Meaci“.

Argentinski napadač je svoj prvi pogodak postigao već u prvom minutu utakmice i to na asistenciju Ivana Perišića, koji sesvega 12 minuta kasnije i sam upisao u strelce i duplirao prednost „neroazura“.

Tada je već praktično bilo jasno da će Verona jako teško izbeći poraz na ovom susretu, iako je praktično bio tek početak meča a do kraja videli smo još jedan pogodak u režiji argentinsko-hrvatskog tandema.

Igrao se 48. minut utakmice kada je Ikadrdi postiga svoj 24. gol u šampionatu i postavio konačnan rezultat susreta.

Ubedljivu pobedu ovog popodneva upisao je i Torino koji je na gostovanju slavio protiv Kaljarija sa 4:0, a svi golovi pali su u drugom poluvremenu utakmice.

Može se reći da je „bikove“ na Sardiniji pokrenuo ulazak Adema Ljajića početkom drugog dela, tačnije u 54. minutu, a svega sedam minuta kasnije Iago Falke je na asistenciju Belotija probio bedem domaćina.

Svega četiri minuta kasnije u strelce se upisao i Adem Ljajić, koji je lepim udarcem sa desetak metara pogodio donji levi ugao gola rivala, nakon dobre asistencije Falkea.

Do kraja utakmice Torino je zaključio meč sa još dva pogotka i to Ansaldija u 79. minutu i Džoela Obija u 87. miutu.

Lacio – Benevento 6:2 (1:1)
/Imobile 19, 68, Kaisedo 60, De Fraj 66, Leiva 83, Luis Alberto 90+1 penal – Kataldi 23, Giljerme 51/