0

SERIJA A: Milan zaustavio Lacio u naletu (VIDEO)

Objavljeno: 28.01.18 u 19:57

Posle 22. odigranog kola Serije A jasno je da će se samo Napoli i Juventus boriti za Skudeto, Lacio otpao iz trke.

Niz pobeda nebesko-plavih na ‘San Siru’ prekinuo je Milan. ‘Rosoneri’ su slavili sa 2:1, a sva tri pogotka viđena su u prvom poluvremenu.

Milan je prvi pripretio već u 10. minutu preko Čalhanoglua, ali je Strahoša odlično intervenisao. Samo pet minuta kasnije bilo je 1:0 za ‘rosonere’. Centirao je upravo Turčin, a glavom gol postigao Kutrone. Ipak, radost domaćih navijača nije dugo trajala, Lukas je uposlio Marušića, a bivši fudbaler Voždovca je zatresao mrežu za 1:1.

Posle izjednačujućeg gola zabeležili smo dva pokušaja za Milan i prečku Lacija. Suso i Čalhanoglu su propustili šanse za domaćina, dok je okvir gola za goste pogodio Alberto. Nesmotrenost odbrane ima iz Rima u 44.minutu iskoristio je Bonaventura za novi gol i 2:1 za Milan na poluvremenu.

Drugo poluvreme je bilo daleko mirnije sa svega jednom šansom. Imao ju je Sergej Milinković-Savić, ali je njegov pokušaj odbranio Donaruma.

Lacio je zadržao poziciju ‘tri’ sa 46 osvojenih bodova, deset manje od Juventusa ispred i 11 manje od lidera Napolija. Milan je sada sedmi sa 34 osvojena boda, koliko ima i Sampdorija sa mečom manje.

ITALIJA 1 – 22. KOLO

Sasuolo – Atalanta 0:3 (0:1)