0

SERIJA A: Inter i dalje ne zna za pobedu, ali gol u finišu mu vredi kao tri boda!

Objavljeno: 21.01.18 u 22:32

Fudbaleri Intera i Rome remizirali su na ‘Đuzepe Meaci’ rezultatom 1:1 (0:1) u pretposlednjem meču 21. kola italijanske Serije A.

Dugo je ekipa Intera bila vođa karavana u Seriji A, po mnogima već pretendovala na ‘Skudeto’ posle mnogo godina, ali je usledio veliki pad i ‘nero-azuri’ sada već ne znaju za pobedu celih sedam utakmica. Tu seriju je produžila Roma koja će ipak više žaliti za bodovima iz derbija sa ‘Meace’.

Jer, gosti iz prestonice došli su vođstvo u 31. minutu kada je El Šaravi utišao domaće navijače i doneo pristalicama ‘vučice’ veliku radost, a pritisak prebacio na Inter.

To je timu Lučana Spaletija, inače bivšeg trenera Rome, bio priličan teret budući da već duže vreme ne znaju za pobedu, ali su znali da bi im bod iz ovog meča bio vredan kao sva tri. Zašto? Zato što na tabeli ima tri boda više od Rome, a dva tima nalaze se na pozicijama četiri i pet, baš onim koje razdvajaju učesnike Lige šampiona i Lige Evrope.

Naravno, ima još dosta do kraja prvenstva, ali upravo zato je usledila velika radost na tribinama kada je Matijas Vekino postigao gol glavom u 86. minutu.

Time je Inter ostao na četvrtom mestu, iako na sedam utakmica nema pobedu, ali i Roma je u sličnom problemu, budući da joj je ovo bio četvrti susret bez trijumfa u Seriji A.