0
Košarka

NBA: Bogdanović odličan u očajnim Kingsima, Jokićev dabl-dabl u senci povrede

Objavljeno: 20.01.18 u 09:11

Bogdan Bogdanović i Nikola Jokić nastupili su noćas u NBA ligi, ali su i Sakramento i Denver zabeležili poraze.

Bogdanovićevi Kingsi gostovali su Memfisu, ubacili samo 88 poena i „vezali“ sedmi poraz, ali naš reprezentativac ima razloga da bude zadovoljan svojom igrom.

Iako je za tri poena šutirao tek 1/7, za 28 minuta na parketu kao starter ubacio je 15 poena, od čega je za dva šutirao bez greške, šest od šest. Efikasniji je bio samo Dearon Foks sa 16, Vins Karter je ubacio poen manje.

Što se Memfisa tiče, Bruks i Meklimur sa 22, odnosno 21 poenom bili s ubolji od ostalih.

A koliko su Kingsi ove sezone loši najbolje govori podatak da su primili 106 poena, iako su Memfis u drugoj četvrtini sveli na samo deset primljenih poena…

(Youtube/DownToBuck)

Što se Denvera tiče, u iznenađujućem porazu od Feniksa 108:100 na svom parketu, Jokić je sa 14 poena, pet asistencija i 17 skokova bio najbolji u redovima domaće ekipe, mada je imao udela u porazu, pošto je pri vođstvu Sansa 98:90 nakon jednog duela sa Čendlerom burno reagovao jer sudije nisu dosudile faul, pa je „zaradio“ tehničku. U samoj završnici Jokić je morao da napusti igru zbog povrede zgloba, ali je odmah posle meča saopšteno da nije ozbiljnija povreda u pitanju.