Pep Gvardiola je istakao da nije nemoguće da Siti pokuša da angažuje Aleksisa Sančeza ove zime, kao i da sudije moraju da štite fudbalere više, nakon povreda Gabrijela Žezusa i Kevina de Brujnea protiv Kristal Palasa.
Poprilično „krvav“ bio je završetak 2017. godine za ekipe Sitija i Palasa, s obzrom na to da su čak po dva fudbalera obe ekipe zbog povreda napustila teren.
Upravo to bi moglo da ubrza odluku o ponudi za Aleksisa Sančeza.
– Ne znam. Igra za Arsenal i mislim da će ostati tamo. Imaćemo sastanke, videćemo šta je najbolje, ali mislim da će ostati tamo i posle januara.
Takođe, Španac je otkrio i da Hesusa čeka duža pauza:
– Biće van terena mesec ili dva. Sudije mogaju da štite igrače… Znamo kakav je fudbal u Englekoj, ali mnogi timovi gube sjajne igrače, ne samo Siti. Uostalom, dovoljno je pogledati snimak startova, zaključio je Gvardiola.