4
AdmiralBet ABA Liga

ABA LIGA: Partizanu nedovoljno 20 razlike protiv Mornara! Nidam i Luković razbili crno-bele (FOTO)

Objavljeno: 23.12.17 u 18:53

U meču 13. kola ABA lige Partizan je u dvorani „Aleksandar Nikolić“ poražen od Mornara iz Bara rezultatom 98:93.

Košarkaši Partizana su krenuli furiozno i, nošeni mladim Pecarskim, stigli do ubedljivih 15:2, a prednost je uz poene Veličkovića otišla i na 21:4. Do kraja prve četvrtine crno-beli su ubacili još četiri, Mornar poen manje, pa je rezultat glasio 25:7, da bi skok i poeni Strahinje Gavrilovića doneli prvi put 20 poena razlike.

Ipak, uprkos velikoj prednosti, bilo je primetno da nešto ne štima u odbrani crno-belih, pa su dve trojke Aranitovića za 40:21 ostale u senci razigranih Barana, koji su u drugih deset minuta ubacili čak 30 poena, i na poluvreme otišli sa 13 poena minusa.

Umesto kao u prvoj četvrtini, košarkaši Partizana su drugo poluvreme „otvorili“ u ritmu druge četvrtine, serijom 17-4 stigli su gosti na osam poena minusa. To kao da je dalo krila igračima Mornara, u nastavku meča su pogodili čak 11 trojki, fantastičan je bio Uroš Luković, pa su od sredine treće četvrtine došli do vođstva, zaigrali mnogo energičnije i preokrenuli utakmicu za drugi trijumf nad crno-belima u sezoni.

Istakao se Derik Nidam sa čak pet pogođenih trojki od ukupno 17 poena, Rajli Ros je dodao 21, dok je najefikasniji na meču bio Luković sa 26, uz šut iz igre od čak 90% (9/10).

Kod Partizana, Gos i Miler sa po 16, odnosno Andrić sa 15 i Veličković sa 11 nisu bili dovoljni za trijumf.

Partizanu je ovo bio sedmi poraz u sezoni, ali je još uvek na četvrtoj poziciji na tabeli, dok je Mornar zabeležio svoju šestu pobedu, ali je zbog slabije koš-razlike ispod crno-belih na tabeli.

Partizan – Mornar 93:98 (25:7, 25:30, 19:31, 24:30)

Partizan: Miler 16, Vilijams-Gos 16, Tadić, Aranitović 8, Marinković 3, Tanasković 2, Veličković 11, Pecarski 6, Gavrilović 10, Andrić 15, Šalić 6.

Mornar: Pavićević, Ćalić, Mićović 16, Nidam 17, Mijović, Pavić, Vujošević, Mugoša, Reli-Ros 21, Vranješ 10, Bakić 8, Luković 26.