0

PREMIJER LIGA: Dva penala i jedna bomba za preokret Evertona protiv Svonsija

Objavljeno: 18.12.17 u 22:51

Fudbaleri Everona savladali su Svonsi u poslednjem meču 18. kola Premijer lige rezultatom 3:1.

Everton je od samog početka nametnuo svoj ritam, ali je Lenon propustio dobru šansu u 28. minutu

Kazna je stigla nakon kornera sedam minuta kasnije. Centrirao je Kerol, a na pravom mestu se našao Fer i nogom sa peterca zatresao mrežu „karamela“.

Odolevali su u nastavku „labudovi“ sve do poslednjeg minuta prvog dela, kada je dosuđen prvi jedanaesterac za Everton. Runi nije iskoristio šansu, ali je imao sreće, pošto je nakon odbrane Fabijanskog lopta došla do Kalvert-Levina, koji je zatresao mrežu.

To kao da je slomilo Svonsi, pa je Everton u drugom delu preko Sigurdsona u 64, a potom i Runija sa penala devet minuta kasnije došao do preokreta.

Nakon 18. kola, Everton je deveti na tabeli, dok Svonsi zauzima poslednje mesto.