0

PREMIJER LIGA: Nezaustavljivi Siti nakon preokreta srušio Vest Hem (VIDEO)

Objavljeno: 03.12.17 u 19:15

Ekipa Pepa Gvardiole je na domaćem terenu savladala londonski tim rezultatom 2:1 (0:1), u utakmici 15. kola engleskog šampionata.

Mančester Siti je do pobede došao nakon preokreta u drugom poluvremenu, u koje su ušli sa zaostatkom od jednog gola, nakon što je Angelo Ogbona u poslednjim trenucima prvog dela igre doneo prednost „Čekićarima“.

Ipak „Građani“ su po ko zna koji put ove sezone pokazali da su jednostavno nezaustavljivi i u drugom poluvremenu sa dva pogotka okrenuli rezultat u svoju korist.

Izjednačenje na „Etihadu“ doneo je Nikolas Otamendi, koji je u 57. iskoristio dobru asistenciju Gabriela Žezusa i vratio svoj tim u egal.

Od tog momenta bilo je pitanje samo kada će domaćin i potpuno preokrenuti rezultat, za šta su imali više nego dovoljno vremena.

Nije imao Siti previše uspeha u svojim pokušajima sve do samog finiša, kada je David Silva na asistenciju Kevina De Bruinea uspeo da postigne željeni pogodak i tako donese svom timu nova tri boda, kojima je dodatno učvrsšćena liderska pozicija.

Izvor:Youtube/WePerfect Ed