0

PREMIJER LIGA: Liverpulu posed, Čelsiju šanse, bez pobednika na Enfildu

Objavljeno: 25.11.17 u 20:43

Fudbaleri Liverpula i Čelsija odigrali su bez pobednika u meču 13. kola Premijer lige.

Obe ekipe ušle su u utakmicu sa namerom da pobede, pa su se ređale šanse na obe strane. Iako je Liverpul kontrolisao dešavanja na terenu, Čelsi je u samo nekoliko minuta vezao čak četiri dobre prilike, ali Drinkvoter, Morata, potom ni Bakajoko i Kejhil nisu uspeli da zatresu mrežu Minjolea.

Sa druge strane, pretio je Salah, no rezultat je u prvih 45 minuta ostao 0:0.

U drugom delu nastavile su ekipe istim tempom, a prvi je do gola stigao Liverpul.

Igrao se 65. minut kada je akciju započeo Kutinjo, pokušao da doda do Salaha, ali je Bakajoko presekao pas. Ipak, vezista Čelsija je očajno reagovao, Okslejd-Čemberlejn je došao do lopte, uposlio Salaha, koji je loptu samo prosledio u gol za 1:0.

Salah inače nije proslavio pogodak u znak poštovanja prema žrtvama terorističkog napada koji se dogodio u Egiptu, a delom i zbog toga što je nosio dres Čelsija.

Gol je na kratko omeo Čelsi, ali su se ubrzo probrali, ponovo pritisli Liverpul, ali Alonso nije uspeo da volej nakon centaršuta Zapakoste smesti u mrežu.

Ono što nije pošlo njemu za nogom jeste Vilijanu, koji je iskoristio očajno postavljanje Minjolea i lobovao golmana Liverpula za 1:1.

Čelsi je, nakon 13. kola, treći na tabeli sa 26 bodova, dok je Liverpul dva mesta iza sa tri boda manje.