0

PREMIJER LIGA: Siti uz pomoć sudija do pobede nad Arsenalom

Objavljeno: 05.11.17 u 16:20

Fudbaleri Mančester Sitija savladali su Arsenal sa 3:1 i tako došli do jedne od najvažnijih pobeda u pohodu na šampionsku titulu, ali uz nekoliko veoma diskutabilnih sudijskih odluka Majkla Olivera.

Dobro je Siti otvorio meč, nakon kombinovanja sa de Brujneom Aguero je imao sjajnu šansu, ali je udarac otišao pored gola. Potom je i Sterling imao dobru šansu, ali je zakasnio za malo na dobar pas Sanea, a sudija Oliver je odmahnuo rukom – nije bilo penala. Imao je i Arsenal prilike, ali je Ozil iz dobre situacije šutirao veoma loše, pa je ostalo 0:0.

Taj rezultat je bio na snazi do 19. minuta, kada je de Brujne, nakon kombinovanja u visini kaznenog prostora, zakoračio u njega i pogodio suprotan ugao gola Petera Čeha.

Osokoljeni vođstvom, imali su „građani“ još dve odlične situacije, ali je Sterling očajnim reakcijama upropastio de Brujneove zamisli.

Ipak, Sterling se iskupio u 50. minutu, kada je iznudio penal nakon remplovanja sa Monrealom, što je Aguero pretvorio u 2:0. Mada, utisak je da penala nije bilo.

Pet minuta kasnije, Ederson je ispustio jednu loptu, koja je krenula ka golu, ali je uspeo na vreme da odreaguje i spreči gol. Minut kasnije šansu je dobio Lakazet, koji je za samo osam minuta na terenu uspeo da prepolovi prednost Sitija.

I možda bi uspeli i da poravnaju do kraja meča, da sudijska trojka nije napravila još jednu grubu grešku priznavši gol Žezusa u 76. minutu, iako su i on i David Silva bili u ofsajdu.

Do kraja, Siti je lako sačuvao prednost i tako stigao do desete pobede u sezoni, i sa 31 bodom zauzima prvo mesto na tabeli.

Stouk – Lester 2:2 (1:1)

(Šaćiri 39, Krauč 73 – Ibora 33, Marez 60)

Hadersfild – VBA 1:0 (1:0)