0

SERIJA A: Lacijali igraju odlično, ‘petarda’ u Beneventu

Objavljeno: 29.10.17 u 14:26

Igrači Simonea Inzagija su se izjednačili sa Napolijem i Juventusom koji dele prvu poziciju.

Rezultatom 5:1 su na gostovanju porazili Benevento.

Sve je počelo kada je Ćiro Imobile odlično uposlio Bastosa, a Brazilac već u četvrtom minutu utakmice postigao prvi gol. Nije prošlo ni 10 minuta kada je novu opasnu akciju gostiju iskreirao Sergej Milinković Savić, koji je asistirao Imobileu za 2:0.

Otprilike su na svakih 10 minuta u tih prvih pola sata igre fudbaleri Lacija postizali golove. Trećeg je strelac bio crnogorski reprezentativac Adam Marušić te je Imobile upisao drugu asistenciju.

Inzagi je napravio i dobru izmenu sredinom drugog poluvremena kada je u igru ubacio Nanija umesto Lulića, a samo pet minuta je bilo dovoljno Portugalcu da namesti gol koji je postigao Parolo. Nani je uspeo i da se upiše u listu strelaca i postavi konačnih 5:1 u 86. minutu kada ga je proigrao Ćiro Imobile za treću asistenciju danas.